Історія театру

Театр було засновано у травні 1926 року у м. Єлисаветград (нині Кіровоград) як пересувний Робсільтеатр ім. Т. Г. Шевченка. Очолював його відомий режисер і актор Л. Предславич.  У 1933 році Наркомат освіти УРСР відрядив театр у повному складі для обслуговування новоутвореної   Чернігівської області. На початку 1934 року він переходить на становище стаціонарного сценічного колективу і одержує статус обласного державного українського музично-драматичного театру  ім. Т. Г. Шевченка. За високі творчі досягнення та у зв”язку з 75-річним ювілеєм у 2001 році театр одержав статус академічного.

З 1934 по 1941 роки головним режисером театру був Г. В. Воловик.  Музичну його частину очолював відомий композитор і диригент, заслужений діяч мистецтв УРСР М. Т. Васильєв. З початком Великої Вітчизняної війни театр припинив роботу в окупованому Чернігові. З творчого складу терміново були сформовані три концертні бригади і відправлені на фронт.

У 1943 році театр відновив свою роботу в Чернігові. Поступово відновлювався довоєнний репертуар, випускалися нові вистави. З 1943 по 1953 роки художнє керівництво в театрі здійснював заслужений артист УРСР Д. М. Котевич, з 1953 по 1960 роки – заслужений артист Казахської РСР Б. А. Лур'є. З 1960 по 1965 роки головними режисерами театру були М. О. Бондаренко, М. А. Вельямінов та П. П. Морозенко. З 1965 по 1983 роки головним режисером театру був заслужений артист УРСР В. В. Рудницький. З 1984 року до 2003-го художнє керівництво в театрі здійснював народний артист України та СРСР  В. Г. Грипич. З  2003 року по 2006-й театр очолював генеральний директор-художній керівник, заслужений артист України   І. О. Семененко, з 2006-го до 2009-го року головним режисером і художнім керівником театру  був М. О. Карасьов.

У різні роки в  репертуарі театру були  такі  віхові  вистави: "Гайдамаки", "Назар Стодоля", опера М. Аркаса "Катерина" за творами Т. Г. Шевченка, "Украдене щастя" І. Франка, "Маруся Богуславка" М. Старицького, "Сорочинський ярмарок" та "Мертві душі" за М. Гоголем, "Платон Кречет" та "Богдан Хмельницький" О. Корнійчука, "Фата моргана" за М. Коцюбинським, "Безталанна" І.Тобілевича, "Потомки запорожців" О. Довженка, "Чернігівка" за М. Костомаровим, "Марія  Тюдор"   В. Гюго,  "Сон літньої ночі" та "Ромео і Джульєтта" В. Шекспіра, "Три сестри" А. Чехова, "Наталка Полтавка" та "Енеїда" І. Котляревського, "Запорожець за Дунаєм" С. Гулака-Артемовського, "За двома зайцями" М. Старицького, дума-опера "Сліпий" за Т. Г. Шевченком. 

Значний внесок у творчу історію театру зробили нардні артисти України Г. Ольшевська, Б. Лучицький, В. Ігнатенко, Н. Рудницька, А. Гурський, А. Філіпов, М. Маковійчук, А. Абелєва, В. Васильєв, заслужені артисти  України  А. Андрієнко,  М. Бебешко,  І. Лиховид,  М. Розцвіталов, Ж. Фадєєва, Е. Мороз,  режисер Л. Отрюх та багато інших  корифеїв театру.

Станом на першу половину 2010 року  у діючому репертуарі театру переважають твори української класичної драматургії: "Мати - наймичка" за Т. Г. Шевченком,  "Лісова  пісня" Лесі  Українки,  "У неділю рано зілля копала" за О. Кобилянською, "Сватання на Гончарівці" Г. Квітки-Основ'яненка, "Дамських справ майстер" за п'єсою М. Старицького "За двома зайцями", "Кайдашева сім'я" І. Нечуя-Левицького, "Насильно милим не будеш!" М. Ножкіна за п’єсою "Шельменко-денщик" Г. Квітки-Основ’яненка, "Миргород" за М. Гоголем. Значне місце посідають вистави за творами сучасних та зарубіжних авторів як для дорослих, так і для дітей та молоді.

Зараз в театрі  працює багато талановитих митців – заслужені артисти України, майстри сцени старшого та середнього покоління, а також молоді актори, випускники театральних учбових закладів. Режисери театру – заслужений діяч мистецтв України Віра Тимченко, Тетяна Шумейко. Головний диригент – Олексій Рощак. Балетмейстер Ольга Шпаковська. Головний художник - заслужений працівник культури України Олександр Симоненко. Художній керівник - головний режисер театру – заслужений артист України Андрій Бакіров. Генеральний директор театру – заслужений діяч мистецтв України Сергій Мойсієнко.

У  2011-му році Чернігівський  обласний академічний український музично – драматичний  театр імені  Т. Г. Шевченка  відзначив    85 -  річчя   від   дня  його  заснування. Попереду  нові  творчі  плани  і  мистецькі  задуми, які, будемо сподіватися, обов’язково  здійсняться.

 

Ольга Зеленська,
керівник літературно-драматургічної
частини театру, театрознавець.

Контакти:

телефони:
(0462) 77-44-80 (каса)
(0462) 67-52-80 (рекламно-комерційний відділ)
Адреса: Проспект Миру, 23, м.Чернігів, Чернігівська область, Україна
e-mail: meamp@ukr.netmeamp23@ukr.net 
 
 #ChernihivTheatre
 
 
2.png9.png7.png4.png7.png0.png
Сьогодні271
За тиждень271
За місяць6573

2
Онлайн

Понеділок, 19 березня 2018, 22:12

Наші партнери: